Tähistasime Eesti Vabariigi j...

 

Tähistasime Eesti Vabariigi juubelit


Lasteaia rühmades toimusid projektide esitlused, mille teemad olid seotud riigi ajalooga ja ümbritseva eluga.


Rühm "Lepatriinu" esitles projekti "Me armastame eesti tooteid". Projekti käigus tutvusid lapsed erinevate toodete liikidega, millised on valmistatud Eestis, said teada toodete tootjaid,  degusteerisid erinevaid piima-  ja lihatooteid, samuti ka puuvilju ja pagaritooteid. Emad viisid läbi toiduvalmistamise meistriklassi.


Rühmal „Päkapikk" oli huvitav projekt „Vana Tallinna legendid". Lapsed näitasid entsüklopeedilisi teadmisi Tallinna ajaloost, vanaaegsetest legendidest vaatamisväärsuste ja ajaloomälestiste kohta. Lastel oli suur huvi Tallinna ajaloo vastu. Nad tegid projekti raames  palju käsitööd.

 

Rühm „Tähekesed" (osaline keelekümblus)  esitles projekti „Eesti rahvalaulud ja tantsud".  Projekti käigus õppisid lapsed palju tantse, tutvusid eesti rahvalauludega ja eesti rahvaloomingu  allikatega.  Muusikasaalis näitasid lapsed  laulu- ja tantsuoskust.

 

21. veebruaril esinesid meie lasteaias rahvamuusikud Enrik ja Kaia Viisla, kes jutustasid lastele vanadest muusikainstrumentidest, tutvustasid nende heli ja andsid lastele võimaluse mõnel  neist mängida.  Lõpuks tantsisid lapsed eesti rahvamuusika saatel.

 

Sündmuste fotosid saab vaadata lasteaia blogis